Užijte si aktivní či rekreační zimní dovolenou a parádní lyžování na Šumavě

Chcete si užít parádní lyžování na Šumavě? Zavítejte do jednoho z největších mimoaplských center ve střední Evropě, do Železné Rudy. V zimě je Šumava naprosto nezapomenutelná. Vyzkoušejte některé z následujících aktivit.

Lyžování na Šumavě – lyžařské areály a 25 km sjezdových tratí!

Lyžařský areál Špičák
Skvělé lyžování na Šumave si můžete užít v lyžařském areálu Špičák (asi 3 km od našeho penzionu). Vyzkoušejte nejprudší svah v Čechách – sjezdovku Šance. Pro příznivce snowboardingu je tu vybudován také snowpark. K dispozici je 5 sjezdovek, čtyřsedačková lanovka, 8 vleků a 2 cvičné louky. Zalyžují si zde všechny skupiny lyžařů – od těch, co na lyžích stojí poprvé, až po lyžařské přeborníky.

Železná Ruda nabízí i několik dalších menších sjezdovek pro rodiny s dětmi.

Lyžařský areál na Velkém Javoru (Gross Arber)
Lyžařský areál na Velkém Javoru (Gross Arber) nabízí skvělé podmínky pro zimní sporty, což i napovídá jeho přezdívka „Mont Blanc Bavorského lesa“. O Vaši zábavu se postará několik upravených sjezdovek, snowboardový park či 90 km běžeckých tras. K dispozici je 6-ti místná kabinková lanovka a dvě 6-ti místné sedačkové lanovky. Zalyžujte si jako mistři světa na sjezdovce světového poháru.

 

Běžecké trasy na Šumavě, 100 km běžeckých stop
Šumava je v zimě přímo ráj pro běžkaře, kteří mají k dispozici 100 km upravovaných stop. Vyrazte na běžky a vychutnávejte si krásnou zimní přírodu Šumavy. Pokud by Vám nestačila česká část Šumavy, můžete si vychutnat i část německou.

Turistika a pěší túry
Milovníci turistiky si určitě ani v zimě nenechají ujít stovky kilometrů pěších tras, které Šumava nabízí. Mnohé z těchto tras lze samozřejmě absolvovat i na běžkách.

Z okolí našeho penzionu doporučujeme jezera ledovcového původu – Čertovo a Černé jezero. Čertovo jezero se nachází v nadmořské výšce 1030 m a hloubka místy dosahuje až 36 metrů. Černé jezero dostalo svůj název od zrcadlících se stromů v hladině jezera. Voda se tak zdá tmavší, než ve skutečnosti je. Trochu vzdálenější je jezero Laka. Říká se, že kdo nenavštívil Laku, jako by na Šumavě nebyl. Je nejvýše položeným ze všech šumavských jezer.

Za zmínku stojí také jediný vodopád na Šumavě – Bílá Strž (13 m vysoký). K vodopádu se dostanete pěšky nebo na běžkách (asi 4 km od Černého jezera). V zimě vedou kolem běžecké trasy, takže Vaši touhu po turistice můžete uspokojit i na lyžích.

Ani pohled z rozhledny Pancíř nebo z vrcholu Velkého Ostrého by neměl uniknout Vaší pozornosti. Pancíř je lehce dostupný lanovkou Špičák-Hofmanky-Pancíř.

Na německé straně Šumavy se můžete pohodlně dostat na nejvyšší vrchol Šumavy – Gross Arber neboli Velký javor. Ten kromě lyžařského areálu nabízí mnoho možností pěší turistiky či centrum pro nordic walking. Nechte se pohodlně vyvézt kabinkovou lanovkou k okružní turistické cestě na vrcholové plošině. Zde si můžete vychutnat nádherný výhled na zimní krajinu do přilehlých údolí Bavorského lesa a Šumavy. Za příznivé viditelnosti můžete zahlédnout i vzdálené vrcholky Alp.

Koupání, aquapark, sauna
Pokud si chcete v zimě užít vodní radovánky, určitě navštivte městský bazén ZWIESEL (15 km od hranic), sauna se nachází hned vedle bazénu, nebo aquapark Osserbad v Lamu (viz fotografie na jejich webu) na německé straně Šumavy.

Historické památky
Pokud si chcete na chvíli odpočinout od sportu, Železná Ruda je také plná historických památek. Můžete navštívit např. kostel Marie Pomocné z Hvězdy, kapli sv. Antonína a sv. Barbory nebo kapli sv. Anny s křížovou cestou. Doporučujeme také Muzeum historických motocyklů nebo Muzeum Šumavy.

Železnorudsko nabízí mnoho zajímavého
Železná Ruda, bývalé hornické a sklářské město se s blízkým lyžařským areálem Špičák stalo oblíbeným místem turistického ruchu. Leží v okrese Klatovy a je součástí národního parku Šumava. Pod Železnou Rudu spadá také hraniční přechod Alžbětín, areál Špičák, rozhledna Pancíř a víska Hojsova stráž. Velkou výhodou Železné Rudy je výborné autobusové i vlakové spojení na Klatovy, Prahu, Plzeň, ale také na německou stranu Šumavy.

Možností, jak aktivně strávit dovolenou v okolí našeho Penzionu 103, je nepřeberné množství. Přijeďte se o tom přesvědčit. Těšíme se na Vaši návštěvu.