Přijeďte k nám na aktivní letní dovolenou na Šumavu

Chystáte se na dovolenou či prázdniny? Možná by Vás zajímalo, jak lze příjemně strávit dovolenou na horách i mimo zimní sezónu. Železná ruda patří mezi největší střediska zimních i letních sportů, rekreace a turistiky na Šumavě a v Bavorském lese.

Zavítejte do jednoho z největších mimoaplských center ve střední Evropě s pestrými možnostmi rekreace ve všech ročních obdobích. Hory si zachovávají své kouzlo po všechna roční období. Doporučujeme Vám vyzkoušet některé z následujících aktivit.

Turistika, procházky a pěší túry
Milovníci turistiky si určitě nenechají ujít stovky kilometrů pěších tras, které Šumava nabízí. Pokud máte rádi pěší túry, určitě se zajděte podívat na jezera ledovcového původu – Čertovo a Černé jezero. Obě jezera byla roku 1911 vyhlášena přírodní rezervací.

Čertovo jezero se nachází v nadmořské výšce 1030 m a hloubka místy dosahuje až 36 metrů. Černé jezero dostalo svůj název od zrcadlících se stromů v hladině jezera. Voda se tak zdá tmavší, než ve skutečnosti je. Trochu vzdálenější je jezero Laka. Říká se, že kdo nenavštívil Laku, jako by na Šumavě nebyl. Je nejvýše položeným a zároveň nejmenším ze všech šumavských jezer.

Za zmínku stojí také jediný vodopád na Šumavě – Bílá Strž (13 m vysoký). K vodopádu se dostanete bez problémů pěšky nebo na kole od Černého jezera (asi 4 km po červené turistické značce).

Ani pohled z rozhledny Pancíř nebo z vrcholu Velkého Ostrého by neměl uniknout Vaší pozornosti. Pancíř je lehce dostupný lanovkou Špičák-Hofmanky-Pancíř. Lanovka má držáky na jízdní kola, takže nic nebrání ani výletě na kole.

Na německé straně Šumavy se můžete pohodlně dostat na nejvyšší vrchol Šumavy – Gross Arber neboli Velký javor. Ten kromě lyžařského areálu nabízí mnoho možností pěší turistiky či centrum pro nordic walking. Nechte se pohodlně vyvézt kabinkovou lanovkou k okružní turistické cestě na vrcholové plošině. Zde si můžete vychutnat nádherný výhled na krajinu do přilehlých údolí Bavorského lesa a Šumavy. Za příznivé viditelnosti můžete zahlédnout i vzdálené vrcholky Alp.

Cykloturistika
Šumava je doslova rájem pro cyklisty. Vychutnejte si na kole překrásnou krajinu Šumavy díky přibližně 500 km značených cyklistických stezek.

Historické památky
Pokud si chcete na chvíli odpočinout od sportu a zajímají Vás historické památky či zajímavosti, v Železné Rudě můžete navštívit plno historických památek. Prozkoumejte např. kostel Marie Pomocné z Hvězdy, kapli sv. Antonína a sv. Barbory nebo kapli sv. Anny s křížovou cestou. Doporučujeme také Muzeum historických motocyklů nebo Muzeum Šumavy.

Koupání, aquapark
Pokud Vás lákají vodní radovánky, určitě navštivte městský bazén ZWIESEL (15 km od hranic) nebo aquapark Osserbad v Lamu na německé straně Šumavy.

 

Zahrajte si golf v německém Zwieselu
Využijte skvělé příležitosti zahrát si Váš oblíbený sport na pěkném 18-ti jamkovém hřišti. Areál je určený jak pro pokročilé hráče golfu, tak i pro rekreační hráče. Více informací o golfovém hrišti…

Železnorudsko nabízí mnoho zajímavého
Železná Ruda, bývalé hornické a sklářské město se s blízkým lyžařským areálem Špičák stalo oblíbeným místem turistického ruchu. Leží v okrese Klatovy a je součástí národního parku Šumava. Pod Železnou Rudu spadá také hraniční přechod Alžbětín, areál Špičák, rozhledna Pancíř a víska Hojsova stráž. Velkou výhodou Železné Rudy je výborné autobusové i vlakové spojení na Klatovy, Prahu, Plzeň, ale také na německou stranu Šumavy.

Možností, jak aktivně strávit příjemnou dovolenou v okolí našeho Penzionu 103, je skutečně velké množství. Na hory nemusíte jezdit jen v zimě. Přijeďte se o tom přesvědčit na Šumavu. Těšíme se na Vaši návštěvu.